header image

 
 

Recenzie podľa mena autora

A

B

C

D

F

G

H

J

K

L

M

P

R

S

Š

T

V

W

ZKnižné recenzie


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.

Komentárov: 2     Upozornenia: 0

Autor Erik Pi apr 19th 2024 at 12:30 pm  

Dobrý deň,
Ako milovníka sci-fi literatúry ma veľmi potešilo ,že máme na SK ďalší prírastok .. a to hneď dokonca o autora tohto žánru ( o to viac ,že sa jedná o autorku ). Takže mi nedalo a zvedavosť ma dohnala k internetu a pátraniu. No teda ,musím sa priznať, išlo to rýchlo za sebou všetko pospájať …
Často chodím na Wikipédiu a portál Astrofórum a Kosmonautix- kvôli Astronómii ,môjmu koníčku, a vždy som narazil na Vaše meno alebo pseudonym a encyklopédiu -Súhvezdia od And po Cam -uvedenú ako zdroj . Knihu som hneď od SÚH zakúpil a teda neľutujem. No a tak som na Vašej včerajšej prednáške v Bratislave (18.04.2024) ..mimochodom tiež zo zvedavosti ,rozmýšľal ako je to /u/ pre Vás -so sci-fi knižkami a akými autormi ste sa prípadne inšpirovala ..atď .
Tak som na Vašej web-ke objavil recenzie čítaných autorov .. a jedno meno mi tam tak trochu chýba a to je: Douglas Adams.
Veľmi rád by som poznal Váš názor na tohto (pre mňa) jedinečného autora a jeho fantastickú trilógiu Stopárovho sprievodcu po Galaxii a Reštaurácii na konci vesmíru ..a nielen týchto diel lebo je toho viac..
A ak Ste ešte náhodou od neho nič nečítala (čo sa mi zdá neuveriteľné) .. tak len vrelo odporúčam .
Z krátka ,teším sa ,že máme na planéte takých ľudí ako Vy.
Ďakujem a pozdravujem (mimochodom krásne kreslíte)
Erik

Autor Adhara Pi apr 19th 2024 at 2:00 pm  

Dobrý deň,
veľmi vďaka za obsiahly a príjemný komentár. O to viac, že mi ukázal, že písať na Wikipédiu a prednášať má zmysel (o tej Wikipédii pritom už dobrých pätnásť rokov pochybujem). Akí autori ma ovplyňovali / inšpirovali som prezradila napríklad v tomto rozhovore, ale trebárs aj tu či tu.
Od Adamsa som čítala len Stopárovho sprievodcu po Galaxii a bolo to už dávno. Milé, ľahké čítanie, no nejaký hlbší dojem to na mňa neurobilo. Aj keď na mňa je čoraz ťažšie urobiť hlbší dojem. :-)


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.