header image

 
 

Kresby mojich postáv

Tu sú portréty postáv z mojej literárnej tvorby, uvedený je názov diela, v ktorom vystupujú. Ak objavím dobré predlohy, pribudnú aj ďalšie.

 

David_Settle_and_his_DNA_reparation_enzyme_new v hnedom

David Theodore Settle, Nula kelvinov. V detaile je chromozóm s uvoľneným kúskom DNA, na ktorej sa nachádza DNA-väzobný proteín.

Melray cervena

Melanie Rachel „Melray“, Píš o tom, čo poznáš

Derek v modrom2

Derek Nelson Watson, Večnosť omylov

David Molly and transcription v hnedom

David Theodore Settle a Molly Christina McCannová, Tristodesať kelvinov. V detaile vidíme enzým RNA-polymerázu vykonávať transkripciu – prepis vlákna DNA do vlákna RNA

Roger „Garry“ Stewart, Príbeh Padajúcich Hviezd

David Theodore Settle a Molly Christina McCannová. V detaile vidíme replikáciu DNA – enzým DNA-polymerázu pri tvorbe Okazakiho fragmentu.

David a Molly vo výjave z románu Tristodesať kelvinov. Vpravo vidíme ribozóm počas procesu translácie RNA (v hornej časti obrázka).

Mohlo by vás zaujímať

 Moje kresby a maľby Moja výtvarná tvorba


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.