header image

 
 

Moje celooblohové hviezdne mapy

Toto sú hviezdne mapy, ktoré som ako sedemnásťročná v programe Paint sama nakreslila pre svoju knihu Súhvezdia od Andromédy po Žirafu. Sú pre zemepisnú šírku Slovenska. S ich kreslením som prestala, keď som zistila, že sú chybné – poludníky rovníkovej sústavy súradníc 2. druhu, ktorú som použila, nemajú patričné zakrivenie. Pre zaujímavosť ich však zverejňujem.

Severná hviezdna oblohaSúhvezdia od Andromedy po Žirafu Populárna veda


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.