header image

 
 

Vence na hroby bez umelých kvetov

Či už nechcete míňať peniaze na kupenské dekorácie, alebo sa vám nepáči, ako už z diaľky kričia svojou umelosťou, dôstojný dušičkový veniec môžete vyrobiť aj bez nich. Tu je zopár tipov na vence vyzdobené celkom bez umelých kvetov.

Veniec s čečinou z jedle bielej je vyzdobený šiškami borovice, dúglasky  a ďalších, vysušenými nelisovanými listami duba letného, šípkami, stuhou, ale najmä živými plodmi mochýň. Mochyne držia svoju žiarivú oranžovočervenú farbu vo vhodných podmienkach aj dva roky po ich odtrhnutí. Sú preto ideálne na dekorácie so strednou dĺžkou životnosti, kam vence na hroby určite patria. Všetko je osadené do zvyšku polystyrénu.

Toto srdiečko má polystyrénový základ, ktorý možno kúpiť. Naň sú pritavené šišky a plody rozličných druhov stromov, napríklad borovíc, sekvojí, smrekovcov, bukov či pagaštanov. Nevýhodou takéhoto venca však je, že vo vlhku sa borovicové šišky uzavrú, čím odhalia škaredé škáry, cez ktoré presvitá polystyrén. Vhodnejší je preto pre miesta chránené pred dažďom.

Tenký polystyrénový kruh bol, podobne ako v predošlom prípade, z hornej strany a bokov celý oblepený lesnými plodmi a semenami. Naň prišla dekorácia z vylisovaných listov javora a sumachu, vetvičky jedle bielej, lišajníka pakonárika otrubového a z plodov mochýň. Dekorácia je pripevnená drôtom, nie pritavená, takže sa dá po vyschnutí či inom znehodnotení vymeniť za novú.

 

Toto srdce bolo robené na zákazku. Požiadavka znela, aby v ňom neboli umelé kvety. Pár iných umelých dekorácií som si dovolila, ale hlavnými dekoračnými prvkami sú šípky, šišky, mochyne, sušené trávy.

Jednoduchý, prírodný, kompostovateľný. Taký je priväzovaný venček z tuje a šípok.

Mohlo by vás zaujímať

 Vence na hroby Moja výtvarná tvorba


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.