header image

 
 

Reakcie čitateľov na Večnosť omylov

Z iných zdrojov, ako v odkazoch uvedených recenzií

 

 • Děj a hlavně atmosféra cizí, suché, chladné planety kdesi daleko a přitom tak blízko v době po teoreticky ukončené studené válce mezi kosmonautikami USA a SSSR mě pohltily, vsály. Spadl jsem do toho a žil jsem to. (Johnnie Martynov)
 • Kvalitná Slovenská Scifi. Má to hlavu a pätu a k tomu pútavý dej. super! (Martin)
 • Uzasna kniha, skvela atmosfera, napinavy dej… jedna z naj knih ktore som za poslednu dobu cital… o dost lepsie ako kadejake mainstreamove „bestsellery“ (Mato H)
 • Kvalitná, dobre spracovaná kniha a asi najlepšia pôvodná kniha tohto žánru. Okrem zaujímavého a uveriteľného príbehu oceňujem aj vizuálne presvedčivý opis prostredia, hneď ma to vtiahlo do deja a nepustilo až po koniec. Tuším nám tu rastie slovenská Crichtonová. (Zuzana Š)
 • Musím autorku pochváliť, akú má predstavivosť a koľko myšlienok v knihe rozobrala… (Roman)
 • Janka, tlieskam. Je fakt, že zopár opisných statí som preskočila, ale len preto, lebo som sa nevedela vyčkať toho, čo ide ďalej… Celkove je táto knižka úžasná a ja som mala problém sa od nej odtrhnúť. Napínavý, vzrušujúci dej a obrovské množstvo podrobných údajov, podané zrozumiteľnou formou. Ľudia, čítajte, neobanujete! (Tatiana Macková)
 • Kniha je skvela, nachadza sa v nej vela zaujimavych myslienok a zaver som docital jednym dychom. (Jaroslav Chnúrik)
 • Veľké prekvapenie. Aj keď ide o tak trochu „starosvetské“ sci-fi v štýle Clarka, reznuté trilerom v štýle Haileyho, je to poctivá kniha, ktorá vie vtiahnuť do deja i technických vychytáviek…(mato klerik)
 • Večnosť omylov ma veľmi milo prekvapil. Popri technických znalostiach autorky v oblasti raketoplánov a v druhej polovici rozbehne šialený príbeh. Určite odporúčam. (hivar)
 • aj keď sci-fi nie je až tak mojou obľúbenou témou, napriek tomu som knihu hltala….dej bol pre mňa pútavý a objavnie novej planéty vyvolávalo vo mne zvedavosť…..určite som moc nepochopila terminológiu astronómie, ale aj napriek tomu sa mi čítala dobre… (adelinka)
 • …velmi milo prekvapila miera detailov pri opisovani jednotlivych aspektov z prostredia kozmonautiky… (rico)
 • Nádhera. Úžasné. Možno som trochu konzervatívna, ale nikdy by mi nenapadlo, že žena a Slovenka zároveň by dokázala napísať takýto príbeh. Nikoho nepodceňujem, ale takáto literatúra sa u nás skrátka nevyskytuje. Teda, nevyskytovala, až doteraz. Slečna Plauchová sa odhodlala na veľmi odvážny krok a vyšiel jej dokonale. Na vyše 400 stranách čitateľa neustále mučí, núti ho, aby otáčal stránky tak rýchlo, ako je to len možné, lebo zúfalo túži dozvedieť sa viac. Do poslednej chvíle netušíte, ako sa príbeh skončí. Pravda, v knihe ešte cítiť mierne odtienky začínajúceho spisovateľa, ale tie sa časom stratia. Hlavne neprestávajte písať, Janka, neprestávajte! Máte neuveriteľný talent písať uveriteľné sci-fi. Na Vás sme čakali už veľmi dávno. Úprimne sa teším na Vaše ďalšie diela. (čitateľ)
 • U mňa dostala pečiatku skvelá ;) Príbeh pútavý, premyslený, miestami sú naozaj nečakané zvraty a navyše, keďže mi oblasť kozmonautika nie je až taká vzdialená, som si vedel pekne všetko predstaviť (nemyslím si však, že niekto bez tohto záujmu by to nedokázal), nebola to taká vata, akú píšu niektorí autori. (Tomáš Polonec)
 • Naozaj ma kniha milo prekvapila. Jana má výborne technické znalosti a preštudované asi všetko okolo raketoplánov. Príbeh ma taktiež zaujal aj prídavok mystična potešil. Určite odporúčam (Peter Harvan)
 • Derek Watson… sa dokázal postaviť vlastným démonom, ale urobiť aj najťažšie rozhodnutie vo svojom živote, ktoré predovšetkým čitateľov tzv. hard science-fiction presvedčilo o tom, že Jana Plauchová vie, o čom píše. A tak čas, ktorý sa do jej kníh investoval, sa aj vyplatil. (Veronika Yaonee Inglotová)
 • Odporúčam každému, kto má záujem o sci-fi a osobitne kozmonautiku. Príde si na svoje. Veľmi dobre spracovaný námet, zaujímavé nápady. Určite si od autorky prečítam aj ďalšie knihy. (Zdeno Jašek)
 • Prínosom románu je autentické vyobrazenie fungovania vesmírneho strediska, štart rakety, snahy o jej opravu a návrat na Zem. Raketa sa zo Zeme na cudziu planétu dostáva na základe fantastickej teórie, ktorú však autorka zvládla opísať a vysvetliť tak logicky, až je čitateľovi ľúto, že k niečomu takému dôjsť nemôže. Zrozumiteľným a nenásilným spôsobom Plauchová dávkuje technické poznatky, vedecké hypotézy, vytvára konflikty, graduje ich a drží pozornosť čitateľa až do úplného konca. Autorkino stvárnenie postáv, prostredí prípravy vesmírnych letov v Amerike aj v Rusku a hlavne technické pozadie, sú stvárnené tak realisticky, že nebyť pár sci-fi motívov, mohlo by ísť o reálnu špionážnu drámu z prostredia prípravy vesmírnych letov. (Lenona Štiblaríková)
 • Dočítané s prekvapením, začiatok ako keby bol len opisom bežnej rutiny práce pri štarte letu avšak ten postupný prechod do scifi je pútavý. Bavil som sa. (Robert Madaj)

 

Mohlo by vás zaujímaťZóna Večnosť omylov Zóna Padajúcich hviezd


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.