header image

 
 

Zóna Večnosť omylov

VecnostVečnosť omylov je mojou druhou vydanou knihou. V skutočnosti vznikol ako štvrtý románový rukopis v poradí a vyšiel až po mladšom, piatom rukopise, Nula kelvinov. Napísaný bol v rokoch 2008 – 2009 a trvalo mu štyri roky, kým si našiel svojho vydavateľa – ním sa stalo žilinské vydavateľstvo Artis Omnis.

Večnosť omylov je súčasťou môjho rozsiahleho fiktívneho sveta „Something in the sky“, ktorého tvorbe som sa intenzívne venovala už dávno pred týmto románom. Obsahovo kniha zľahka súvisí s mojím prvým románovým rukopisom, Príbeh Padajúcich Hviezd, ktorý do tohto fiktívneho sveta tiež patrí. Za jeho veľmi, naozaj veľmi voľné pokračovanie možno považovať román Apokalypsa, ktorý vysvetlí niektoré nezodpovedané veci aj vzťah tohto románu k realite.

Ústrednou témou Večnosti omylov je neobjasnená tragická havária raketoplánu Discovery a reťaz dôsledkov, ktorú vyvolá. Je to zložitý príbeh o kozmických letoch, túžbach, stratách, ľudských chybách, sebaklamoch a konšpiráciách. O tom, kam až človeka dokáže doviesť pocit viny. O tom, že nie je dobré zahrávať sa s prírodou. O tom, že kolonizácia cudzej planéty ľudstvom je nesmierne náročná a zložitá dokonca aj vtedy, ak uberieme v súčasnosti najväčší problém – obrovské vzdialenosti vo vesmíre.

Obrazovo-zvukový sprievod k čítaniu

Tento príbeh som si spočiatku predstavovala ako film – preto sme s kolegom Martinom Hubom k čítaniu úryvku z neho vytvorili obrazovo-zvukovú stopu. Pozrite si ju tu.

Odkazy

Kniha vo výklade kníhkupectva v Bratislave

Kniha vo výklade kníhkupectva v Bratislave

Fakty k téme na týchto stránkach

Recenzie

rucna recka

Obsah

Banner2Bývalý astronaut Derek Watson prežíva ťažké obdobie. Krátko po štarte vybuchol na rampe raketoplán Discovery a sedem priateľov a kolegov zahynulo pred jeho očami. Napriek čoraz zúfalejšej snahe zo strany Watsona a ďalších zúčastnených nenachádza vyšetrovacia komisia príčinu, prečo raketoplán zmietla z oblohy taká zničujúca explózia. Po čase však Watsona kontaktujú tajomní Rusi, ktorí poznajú nielen skutočnú príčinu havárie, ale naznačia, že posádka raketoplánu môže byť stále nažive. Watson sa na ruskom kozmodróme začne pripravovať na špeciálnu misiu a ignoruje náznaky, že s jeho chystaným letom nie je všetko v poriadku. S postupujúcimi psychickými problémami je Watson vťahovaný čoraz hlbšie do víru udalostí, ktoré ukazujú, kam až dokáže človek dôjsť z pocitu viny a pri hľadaní pravdy.

Členenie

Román je rozčlenený na štyri veľké časti, ktoré nesú názvy:

  • Vydesení
  • Telemetrický súmrak
  • Osem hviezd Veľkého voza
  • Rojko

V rámci častí je kniha rozdelená do scén, ktoré sú zvyčajne definované dátumom, miestom a časom.

TrailerZóna Padajúcich hviezd


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.

Komentár: 1     Upozornenia: 0

Autor Silvester Homolka Št apr 3rd 2014 at 7:27 pm  

Knihu som už dávno prečítal. Obsah je bezchybný, v podstate môžem vytknúť len otvorený záver a mnoho nedoriešených vecí. Príbeh je súčasť triológie, takže sa na ostatné diely veľmi teším.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.