header image

 
 

Wikipédia

V roku 2006 som objavila projekt slovenskej Wikipédie a zaregistrovala som sa na ňom pod pseudonymom Eryn Blaireová. V priebehu rokov na nej mojou činnosťou vznikli desiatky rozsiahlejších a stovky kratších článkov. Okrem toho som zakladateľkou a údržbárkou Wikiportálov Kozmonautika (od r. 2007) a Slnečná sústava (od r. 2008) a v súčasnosti jedinou údržbárkou portálov Astronómia (od r. 2006) a Biológia (od r.  2007). Zoznam mojich väčších článkov nájdete tu, všetky moje príspevky na slovenskej Wikipédii (s výnimkou niekoľkých, ktoré som robila neprihlásená), sú tu.

 

Wikiblog

Ako wiki funguje

Čo na wiki nefunguje

Moja redaktorská história

Zoznam mojich článkov prenesených na tieto stránky

Niektoré z nich úzko súvisia s tunajšími témami. Väčšina ich je v podobe, v akej sa na Wikipédii už nenachádzajú, pretože boli – či už mnou alebo inými redaktormi – výrazne pozmenené. Ani ostatné články však nie sú na tieto stránky prebraté presne v pôvodnej podobe, ale sú z technických či iných dôvodov upravené.

Astronómia

Kozmonautika

Biológia

Mohlo by vás zaujímaťWikipédia


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.

Komentárov: 2     Upozornenia: 0

Autor Marek Maslancik Ne feb 25th 2024 at 3:16 pm  

Hello pani profesorka raketovej techniky

Tu je Váš bývalý žiak z Hurbanova.. Zaujalo ma, že správca portálu spolupracoval pri výčbe na SÚH

A prekladateľ väčšiny kozmológie bol jej žiak a napriek tomu tu nemáme stránku hvezdárne ako to ? Mali by sme s tý, niečo urobiť

Autor Adhara Ne feb 25th 2024 at 7:22 pm  

Odpovedala som na wiki.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.