header image

 
 

Zóna Príbehu Padajúcich Hviezd

Príbeh Padajúcich Hviezd je mojím prvým a zároveň aj ôsmym románovým rukopisom.

Má viacero verzií. Jeho prvú verziu som dopísala počiatkom roku 2005. V roku 2007 vyšla jeho novšia verzia ako e-kniha vo vydavateľstve Enigma, ktorá bola voľne dostupná do roku 2012. V tom roku ju vydavateľstvo na moje želanie z ponuky stiahlo.

V rokoch 2019-2021 som tento román napísala nanovo – z pôvodného príbehu neostalo nič okrem hrubej dejovej kostry. Preto ho možno označiť za môj najstarší aj (do roku 2023) najmladší román zároveň.

Román patrí do univerza Something in the sky (Niečo na oblohe), rovnakého univerza ako román Večnosť omylov. Príbehovo spolu knihy nijako nesúvisia, ale po prečítaní oboch začne každá z nich dávať ešte o trošku väčší zmysel. Za jeho veľmi voľné pokračovanie, ktoré aspoň trošku objasní zopár nevysvetlených vecí, možno považovať román Apokalypsa.

Ústrednou témou Príbehu Padajúcich Hviezd je konflikt vedy a viery, rovnako ako aj túžba po návrate domov. Tento vedecko-fantastický román má tri zľahka sa prepletajúce dejové línie, ktoré sa odohrávajú v nesmierne vzdialenom vesmíre, na povrchu a obežnej dráhe záhadnej bezmennej planéty. V každej z nich prežijú postavy zrútenie doterajších predstáv o svete a prenasleduje ich základná otázka: naozaj raz bude veda schopná objasniť úplne všetko?

Informácie

Postavy so samostatnými článkami

Obsah

Syones sa narodil pod nešťastnou hviezdou. Vybrali ho ako ľudskú obeť pre tajuplné božstvo. S tým sa však nemieni zmieriť. Podľa dohovoreného plánu spolu s ďalším chlapom utečie. No keď zistí, čo svojím útekom spôsobili, pochopí, že by bolo lepšie, ak by sa boli nechali obetovať bohom. Alebo nie?

Rick Stiller sa narodil pod nešťastnou hviezdou. Nedarí sa mu ani v kariére, ani v osobnom živote. To je však nič v porovnaní s tým, že potom, ako zapíjal svoje najnovšie neúspechy, sa preberie v úplne neznámom prostredí, ktoré nepripomína Zem. Zoznámi sa s civilizačne veľmi zaostalými, poverami opantanými ľuďmi. Nájde spôsob, ako im pomôcť s hrozbou od desivých nepriateľov. Alebo nie?

Posádka raketoplánu Atlantis sa narodila pod nešťastnou hviezdou. Hneď po úspešnom štarte na obežnú dráhu sa pokazí klimatizácia. To však nie je nič v porovnaní s tým, že sa v oslepujúcom záblesku zrazu presunú nad cudziu planétu. Na rádiové volanie nik neodpovedá, ich zásoby sa deň po dni stenčujú. Existuje už iba jediná vec, ktorú sa môžu pokúsiť urobiť pre svoju záchranu. Alebo nie?

Tri línie. Jeden strhujúci príbeh. Prekvapujúce prepojenia.

Prečítajte si ukážku.Zóna Padajúcich hviezd


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.