header image

 
 

Zóna Druhej planéty

Kniha je vypredaná! Posledné exempláre objednávajte u mňa  na doleuvedenom maili. Cena 20 eur (+ poštovné). Alternatívna verzia deja druhej polovice románu +6 eur.

Na požiadanie je tiež možné pridať autogram i venovanie.


 

Druhá planéta Slnečnej sústavy – Venuša – v reálnych farbách. Román vzdáva hold tejto v porovnaní s Marsom veľmi opomínanej planéte. Autor: NASA/Ricardo Nunes

A je to tu!

Druhá planéta je mojím štvrtým vydaným románom. Bola napísaná ako môj druhý románový rukopis. Zápis jej prvej verzie prebiehal v rokoch 2006 – 2007. Po niekoľkých prepracovaniach vyšla finálna verzia knihy v roku 2019 vo vydavateľstve Artis Omnis.

Obsah

Sonda poslala na Zem snímku s ruinami pozemského mesta. Lenže tá snímka pochádza z Venuše, tej najmenej vhodnej planéty pre život, akú si možno predstaviť. Následný búrlivý výskum neprinesie v otázke domnelého venušského mesta žiadne odpovede. O mnoho rokov neskôr mieria na Venušu dvaja výskumníci, aby sa pripojili k stálej posádke orbitálnej stanice. Stanica pod velením sympatického Eda Waltmana je kus rozpadávajúceho sa kozmického šrotu a pred vedeckým výskumom musí posádka dávať prednosť snahe udržať stanicu vôbec pohromade. Mladého planétológa Glenna Irwinga, ktorý pred ostatnými členmi posádky niečo ukrýva, však Venuša neopísateľne fascinuje. Na stanici sa začínajú diať záhadné veci a všetky stopy mieria k tajomnej, mrakmi zahalenej planéte. Šokujúca tragédia napokon prinúti Glenna zostúpiť na povrch Venuše, kde ho čaká najprekvapivejšie odhalenie v celej ľudskej histórii…

Členenie

Román je rozdelený na rozsiahly, trojkapitolový „prológ“, päť vnútorných častí, a krátky „epilóg.“

Prológ opisuje udalosti v rozpätí dvanástich rokov, jadro s epilógom udalosti v rozpätí necelého roka. Medzi poslednou udalosťou prológu a prvou udalosťou jadra je časový rozstup 21 rokov.

Časti jadra sú pomenované:

  1. Výstup
  2. Stanica
  3. Únava
  4. Zostup
  5. Planéta

Zverejnené časti

  • Začiatok: 123

Recenzie

Doplňujúce informácie

  • Trailer

Univerzum Druhej planéty

Tvorba Druhej planéty

Fakty k témeZóna Druhej planéty


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.

Komentárov: 5     Upozornenia: 0

Autor Martin Pi jún 18th 2021 at 5:04 pm  

Recenziu knihy Druhá planéta som uverejnil na mojom blogu:
https://martinchabada.blog.sme.sk/c/562625/druha-planeta-recenzia.html

Autor Martin Ut aug 10th 2021 at 8:37 pm  

Recenzia zmenila miesto:
https://www.martinchabada.sk/druha-planeta-recenzia/

Autor Adhara St aug 11th 2021 at 4:38 pm  

Už som ju dala aj na stránku, rovno na nové miesto.

Autor Martin St aug 11th 2021 at 7:21 pm  

To znamená pre mňa vysokú mieru zodpovednosti – nesmiem zrušiť blog (ako ten na SME) :-)

Autor Adhara St aug 11th 2021 at 9:20 pm  

Kiežby tak zodpovedne uvažovali viacerí. Žiaľ, jedna zo vzácnych recenzií na Nula kelvinov a navyše vynikajúca bola na blogu, ktorý autorka naraz úplne a bez vysvetlenia zrušila. A ja som nemala ani jej kópiu.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.