header image

 
 

Reakcie čitateľov na Druhú planétu

Zatiaľ sa mi nestalo, že by som bola nespokojná s knihou od Jany Plauchovej. Druhá planéta bola super. Nie je len obyčajným sci-fi príbehom, ale má aj ekologický rozmer, pričom mi v hlave ostala myšlienka, či je človek predurčený na to, aby zničil sám seba. Úplne som sa dokázala vžiť do pocitov a konania postáv. Malo to napätie aj zaujímavé sci-fi teórie, pričom autorka nepoužíva nejaké prehnané a zdĺhavé opisy. Napriek tomu som si vedela vždy všetko predstaviť a presunúť sa mysľou na obežnú dráhu Venuše. (Wallery)

Mam rad sci-fi a o to viac ma tesi, ze toto vzniklo na Slovensku. Idem si zakupit aj ostatne knihy autorky. (Midnite)

Každý, kto kedy sníval sa dotknúť hviezd, bude na týchto 250 stranách ich súčasťou. Román si vás získa už v samotnom úvode deja svojou tajomnosťou. Sieť udalostí a osudov postáv sa spája do zdrvujúceho finále, ktoré je až desivo späté s našou prítomnosťou. Knihu som prečítal jedným dychom, a ešte niekoľko dní potom rozmýšľam nad jej odkazom. (Radoslav P)

Okrem moralistického konca nemám čo knihe vytknúť.. Rýchlo sa číta, nemal som pocit že je nudná, dokonca ma bavili aj tie vedecké frázy. (Tomáš Drako)

Druhú planétu hodnotím pozitívne. Oproti knihe Úvod do teórie chaosu je síce o niečo menej ambiciózna a odvážna a aj napriek „konšpiračným“ teóriám si ju dovolím označiť za trochu konzervatívnejšiu. Čítala sa ale dobre. Ponúkla otázky, hypotetické odpovede a aj niekoľko viac ako aktuálnych paralel. Nebránil by som sa, ak by sa Plauchová na Venušu, alebo na akúkoľvek inú planétu slnečnej sústavy vybrala opäť. Vesmír je jej domáca pôda a túto istotu prenáša na čitateľa, ktorý zažíva akciu, ale zároveň sa prechádza po planetáriu. (Vladimír)

Jednoduchy dej, vedie k zamysleniu, nenudi techickymi detailami a ma dobry spad. (Martin Tydor)

Jana Plauchová ma opäť nesklamala. Ako autorka píše sama v úvode, je to jej doteraz asi najmenej uveriteľný príbeh, ale stále výborný. A to posolstvo! V dnešnej dobe by takéto knihy mali byť povinným čítaním. (Martina Podžubanová)

…Druhá planéta za prečítanie stojí. Nájdete v nej zaujímavé nápady, spoznáte Venušu, prežijete vesmírne dobrodružstvo. A ak sa zamyslíte nad obsiahnutým ekologickým posolstvom a uvedomíte si, čo hrozí aj našej Zemi, bude to pre autorku bod navyše. (Ena)

Sci-fi román Druhá planéta poteší nadpriemernou čitateľnosťou, kvalitným spracovaním a napínavým dejom. K dokonalosti chýbajú už len detaily. (MichalPuchovsky)

Jedna z najlepsich knih, co som v poslednej dobe cital. Velmi napinave citanie. Bez logickych blbosti, ktore sa v sci-fi literature casto vyskutuju. Zaver ponuka niektore desive myslienky ako moze ludstvo skoncit… (pavolg)

Nie som fanúšik sci-fi, ale toto ma fakt bavilo. Je to skvelo napísané, napínavé a tajomné. Myslím, že niekedy ešte siahnem po nejakom ďalším sci-fi románe. :) (ElizabethB)

…Kvalita väčšej časti románu je nesporná, tu som si lebedil a sfúkol som to ani neviem ako. Venuša má skrátka svoju silu. Teším sa však na autorkin ďalší počin a mám také tušenie, že ten bude ešte lepší ;) (yerry)

Zhodujem sa s inými recenziami. V knihe je všetko logicky a technicky napísane a zakomponované do deja. V počiatku som myslel, že to bude nuda. Ako sa dej vyvíjal na vesmírnej stanici s následnými udalosťami na nej bolo ozaj skvelé. Venušu som nikdy nezachytil, ako nejakú zaujímavú planétu, pretože sa väčšinou všetko točí okolo marsu a mesiaca. Ozaj fajn kniha pre ľudí, čo sa cítia vo vesmíre doma a majú zmysel pre techniku. (Boris Ivanov)

Oproti jej minulým knihám je tu menej toho tecchnického jazyka a dej je lepšie vyvážený. A je to skvelá kniha, napínavá. (Juraj Búry)

…pýši sa Plauchovej nezameniteľným rukopisom, kvalitou (dalo by sa napísať) svetového rozmeru, tematickou pálčivosťou a aktuálnou kritikou spoločnosti, ktorou je žáner už roky známy. Druhá planéta sa bytostne zameriava na kolorit hlavných postáv, načrie na dno, zahryzne sa do vášho vedomia, dostane sa pod kožu nevtieravo, premyslene, systematicky a hlavne dôveryhodne. Veď vedecká-fantastika by bez atypických hrdinov nebola vonkoncom atraktívna. A v tomto prípade hrá v prospech nového vesmírneho dobrodružstva aj fakt, že sa neskončí v pozitívnom slova zmysle. (Veronika)

Od začiatku ma bavila, posledná tretina vyrážala dych. Odporúčam každému, kto sem-tam premýšľa, kam spejeme. (Ján Babarík)

Mohlo by vás zaujímaťZóna Druhej planéty


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.