header image

 
 

Reakcie čitateľov na Druhú planétu

Zatiaľ sa mi nestalo, že by som bola nespokojná s knihou od Jany Plauchovej. Druhá planéta bola super. Nie je len obyčajným sci-fi príbehom, ale má aj ekologický rozmer, pričom mi v hlave ostala myšlienka, či je človek predurčený na to, aby zničil sám seba. Úplne som sa dokázala vžiť do pocitov a konania postáv. Malo to napätie aj zaujímavé sci-fi teórie, pričom autorka nepoužíva nejaké prehnané a zdĺhavé opisy. Napriek tomu som si vedela vždy všetko predstaviť a presunúť sa mysľou na obežnú dráhu Venuše. (Wallery)

Okrem moralistického konca nemám čo knihe vytknúť.. Rýchlo sa číta, nemal som pocit že je nudná, dokonca ma bavili aj tie vedecké frázy. (Tomáš Drako)

Druhú planétu hodnotím pozitívne. Oproti knihe Úvod do teórie chaosu je síce o niečo menej ambiciózna a odvážna a aj napriek „konšpiračným“ teóriám si ju dovolím označiť za trochu konzervatívnejšiu. Čítala sa ale dobre. Ponúkla otázky, hypotetické odpovede a aj niekoľko viac ako aktuálnych paralel. Nebránil by som sa, ak by sa Plauchová na Venušu, alebo na akúkoľvek inú planétu slnečnej sústavy vybrala opäť. Vesmír je jej domáca pôda a túto istotu prenáša na čitateľa, ktorý zažíva akciu, ale zároveň sa prechádza po planetáriu. (Vladimír)

Jednoduchy dej, vedie k zamysleniu, nenudi techickymi detailami a ma dobry spad. (Martin Tydor)

Jana Plauchová ma opäť nesklamala. Ako autorka píše sama v úvode, je to jej doteraz asi najmenej uveriteľný príbeh, ale stále výborný. A to posolstvo! V dnešnej dobe by takéto knihy mali byť povinným čítaním. (Martina Podžubanová)

…Druhá planéta za prečítanie stojí. Nájdete v nej zaujímavé nápady, spoznáte Venušu, prežijete vesmírne dobrodružstvo. A ak sa zamyslíte nad obsiahnutým ekologickým posolstvom a uvedomíte si, čo hrozí aj našej Zemi, bude to pre autorku bod navyše. (Ena)

Sci-fi román Druhá planéta poteší nadpriemernou čitateľnosťou, kvalitným spracovaním a napínavým dejom. K dokonalosti chýbajú už len detaily. (MichalPuchovsky)

Mohlo by vás zaujímaťZóna Druhej planéty


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2019 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz.