header image

 
 

Len tak…

Všetko, čo sem patrí, a nevošlo sa inam…

 

Po dvojročnej pauze sa s výročným článkom ozývam znova. Prečo po dvojročnej?

 

Pri prehrabávaní sa v starých textoch som narazila na zbierku mojich argumentov proti teórii panspermie spísaných niekedy okolo roku 2009. A keďže sa za tých štrnásť rokov v mojom nanajvýš skeptickom postoji k tejto teórii nič nezmenilo, s malými úpravami to publikujem dnes.

 

Nastal čas pripomenúť si ôsme výročie založenia mojej webstránky. Až sa čudujem, že sa mi podarilo vyvesiť tento článok presne v jeho deň. Už tri roky neprestajne totiž fungujem v šialenom víre.

 

Všetky výročné zhrnutia, ktoré v poslednom čase čítavam, spomínajú hneď v prvej vete náročný uplynulý rok. Aj pre mňa bol tento rok mimoriadne náročný. No z úplne iných dôvodov ako pre väčšinu.

 

Dlho som nevedela, čo napísať, ale napokon sa toho našlo dosť. Prispela tomu aj prebiehajúca pandémia.

 

Naša stránka oslavuje prvé polookrúhliny. Moje piate narodeniny, na tie si dobre pamätám. A zdá sa mi neuveriteľné, že moja stránka dorástla do veku, v ktorom by rovnako starý človiečik mal už toľko spomienok ako ja vtedy.

 

Štvrtý rok existencie mojej stránky sa zavŕšil a opäť by sa zišlo niečo napísať. Ale spočiatku mi nenapadalo, čo. Za posledný rok nepribudla ani neodbudla nijaká sekcia, nenastala žiadna významná zmena.

Je to priam neuveriteľné, ale tieto stránky, na ktoré mám stále trošku tendenciu dívať sa ako na nové, bežia už tri roky. Čo sa zmenilo oproti predošlým dvom rokom?

 

Toto je zbierka tých najzábavnejších neprávd ohľadom vesmíru, čo som si vypočula. Vo všetkých prípadoch sa jedná o nezávisle notoricky opakované nezmysly, čo ešte zvyšuje záhadnosť toho, ako deti na daný blud prišli.

 

Rok prešiel a znova nastal čas na výročné zhodnotenie. Čo sa na týchto stránkach zmenilo medzi sfúknutím prvej a druhej sviečky na torte?

 

Kontroverzná hypotéza poukazujúca na fakt, že definícia života nie je jednoduchá.

 

Toto je v roku 2010 spísaný zoznam najčastejších argumentov, ktorí používajú zástancovia mimozemského života spolu s mojimi protiargumentmi. Nejde o fyzikálne a biologické argumenty, ale o filozofické.

 

Naša webstránka oslavuje svoje prvé výročie založenia. Hoci si myslím, že rok je vo všeobecnosti (vo vývoji života, kariéry, vzťahu k človeku..) veľmi krátka, prakticky zanedbateľná doba, predsa som sa len rozhodla zhodnotiť, ako to tu prebiehalo. Niečo z toho vás možno zaujme.

 

Zbierka výrokov (nielen) o písaní a literatúre, ktoré podľa mňa realitu naozaj vystihli. Časom budú zrejme pribúdať ďalšie.

 

Genetická hypotéza spätnej translácie. Zostavila som ju počas magisterského štúdia VŠ ako myšlienkový experiment.

 Len tak...


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.