header image

 
 

Len tak…

Všetko, čo sem patrí, a nevošlo sa inam…

 

Štvrtý rok existencie mojej stránky sa zavŕšil a opäť by sa zišlo niečo napísať. Ale spočiatku mi nenapadalo, čo. Za posledný rok nepribudla ani neodbudla nijaká sekcia, nenastala žiadna významná zmena.

Je to priam neuveriteľné, ale tieto stránky, na ktoré mám stále trošku tendenciu dívať sa ako na nové, bežia už tri roky. Čo sa zmenilo oproti predošlým dvom rokom?

Toto je zbierka tých najväčších hlúpostí ohľadom vesmíru, čo som si za tri roky práce v planetáriu vypočula. Vo všetkých prípadoch sa jedná o nezávisle notoricky opakované nezmysly, čo ešte zvyšuje záhadnosť toho, ako deti na daný blud prišli.

Rok prešiel a znova nastal čas na výročné zhodnotenie. Čo sa na týchto stránkach zmenilo medzi sfúknutím prvej a druhej sviečky na torte?

Kontroverzná hypotéza poukazujúca na fakt, že definícia života nie je jednoduchá.

Toto je v roku 2010 spísaný zoznam najčastejších argumentov, ktorí používajú zástancovia mimozemského života spolu s mojimi protiargumentmi. Nejde o fyzikálne a biologické argumenty, ale o filozofické.

Naša webstránka oslavuje svoje prvé výročie založenia. Hoci si myslím, že rok je vo všeobecnosti (vo vývoji života, kariéry, vzťahu k človeku..) veľmi krátka, prakticky zanedbateľná doba, predsa som sa len rozhodla zhodnotiť, ako to tu prebiehalo. Niečo z toho vás možno zaujme.

Zbierka výrokov (nielen) o písaní a literatúre, ktoré podľa mňa realitu naozaj vystihli. Časom budú zrejme pribúdať ďalšie.

Genetická hypotéza spätnej translácie. Zostavila som ju počas magisterského štúdia VŠ ako myšlienkový experiment.

 Len tak...


Napísať odpoveď

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


 

© 2014 – 2018 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz.