header image

 
 

Zóna Apokalypsy

Apokalypsa je mojím ôsmym a najmladším dokončeným románovým rukopisom (alebo deviatym, ak počítame znovunapísanie Príbehu Padajúcich Hviezd ako nový rukopis). Ide o prvý diel sci-fi tetralógie Projekt Celestia. Napísaný bol v rokoch 2022 – 2023, devätnásť rokov po prvom nápade naň.

Séria Projekt Celestia patrí do rozsiahlejšieho románového univerza Padajúcich Hviezd. Apokalypsa je síce prvým dielom tetralógie, ale možno ju zároveň chápať aj ako veľmi voľné pokračovanie románov Príbeh Padajúcich Hviezd a Večnosť omylov. Ozrejmuje totiž, sa ako tieto dva, na pohľad nekonzistentné romány, mohli odohrať v rámci jedného sveta a vysvetľuje časť nevysvetlených vecí oboch kníh. Apokalypsu ale možno čítať aj bez znalosti spomínaných dvoch diel.

Apokalypsa sa začína odohrávať v 26. storočí. Predstavuje vtedy objavený nový spôsob cestovania časom, ktorý je založený na úplne odlišnom princípe ako bežné cestovanie časom v sci-fi, či cestovanie časom v sérii Nula kelvinov. Román plný nečakaných odhalení prináša napríklad zradu, pomstu, akciu, znovuzrodenie, či biblické odkazy. Predkladá modernú verziu súdneho dňa – a mŕtvi skutočne vstávajú z hrobov…

Román je v štádiu testovacieho čítania. Chcete sa pridať? Vydavateľstvu nebude ponúknutý skôr ako román Príbeh Padajúcich Hviezd, ktorý je v podstate jeho prequelom, a preto by mal vyjsť skôr. Taktiež nebude ponúknutý na vydanie skôr, ako napíšem druhý diel tejto série, ktorý som zatiaľ ešte nezačala písať.

Anotácia

Pripravil ľudstvu najlepšiu možnú budúcnosť, alebo ho pripravil o budúcnosť?

Tennessee Hain je najbohatším mužom 26. storočia. Svoj majetok aj celý život však zasvätil jedinému cieľu: dať spravodlivú šancu na život a šťastie obrovskému množstvu ľudí, ktorí sú už dávno po smrti. V čase sa nedá cestovať, no Hain nájde spôsob, ako oživiť minulosť a napraviť najhoršie katastrofy dejín. Má to len malý háčik: existencia súčasného ľudstva bude na mnoho tisícročí prerušená. A nie je úplne isté, či sa niekedy obnoví…

A potom je tu John. Muž vyslaný na to, aby primäl Haina vyvrátiť domnienky konšpirátorov o jeho šialených plánoch so svetom. Namiesto toho zistí, že Hainove plány sú v skutočnosti ešte väčšie ako najdivokejšie fantázie paranoikov. Je možné Haina zastaviť? A je jeho zastavenie naozaj v záujme ľudstva?

Neuveriteľne pestré štvordielne sci-fi dobrodružstvo vo svete budúcnosti, ako ho ešte nikto nevykreslil, sa začína!

Podrobnosti o kniheZóna Padajúcich hviezd


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.

Komentárov: 4     Upozornenia: 0

Autor Martin5 Po júl 17th 2023 at 9:56 am  

Prvý diel diel je teda (v surovom stave) už dokončený? Super! Koľko už vieš z druhého dielu?

Autor Adhara Po júl 17th 2023 at 10:49 am  

Áno, od 26. júna.

Hrubú dejovú kostru druhého dielu poznám už devätnásť rokov. Viem, čo, kedy, ako a prečo sa tam má stať. Mám však málo konkrétneho, málo podrobne premyslených scén, málo postáv, málo názvov, pretože to všetko chce vedomosti z histórie. A tak šprtám. :-)

Autor Slavomír Fridrich Ut júl 18th 2023 at 9:12 pm  

Mám otázku. Tá myšlienka, prepojiť príbehy tak aby sa odohrávali v univerze – alternatívnom vesmíre, je starší pôvodný zámer, alebo nápad prepojiť udalosti príbehov sa zrodil až potom čo si ich mala jednotlivo rozpracované?

Autor Adhara St júl 19th 2023 at 10:10 am  

Ako ktoré. Zmienené tri už napísané romány boli príbuzné od prvého momentu, ako sa mi objavili. Akurát som dlho nevedela, ako si ich prítomnosť „v jednom vesmíre“ vysvetliť. Objasnenie sa mi podarilo nájsť len nedávno. A konkrétne v tomto románe sú navyše zapojené aj nápady a udalosti, o ktorých som roky, ba až desaťročia, vôbec netušila, že sa raz spoja do jedného univerza.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.