header image

 
 

Hľadám testovacích čitateľov

Toto všetko ešte potrebuje vyjsť! Možno s výnimkou alternatívy Druhej planéty (tretí rad vľavo), ktorá už bola vytlačená ako odmena pre predplatiteľov.

Milí návštevníci mojich stránok, hľadám medzi vami dobrovoľníkov na testovacie čítanie (tzv. betareading) svojich dosiaľ nevydaných diel.

Testovacie čítanie je čítanie rukopisu za cieľom poukázať na autorom prehliadnuté nedostatky. Na základe pripomienok potom autor dané dielo vylepší. Pre vás to môže byť šanca dostať sa k mojim rukopisom v predstihu pred masou ďalších čitateľov a tiež získať pozvanie na prípadný krst knihy po vydaní. Pre mňa je to využitie času, kým sa pre ne nájde vydavateľ. Keďže rukopisy obsahujú veľa chýb (gramatických, štylistických, konzistencie a pod.), na testovacie čítanie ich poskytujem úplne zdarma.

Rukopis vám bude na testovacie čítanie zaslaný v elektronickej podobe vo formáte doc alebo docx. Pripomienky môžete vkladať podľa vlastných preferencií ako poznámky priamo do textu alebo do osobitného súboru či tela mailu. Som vďačná za každý postreh od preklepu až po celkové vyznenie diela. Majte však na pamäti, že nie som povinná akceptovať a zapracovať všetky vaše pripomienky, čo však neznamená, že by ste robili zbytočnú prácu. Pri čerstvých rukopisoch spravidla prijímam nadpolovičnú väčšinu pripomienok. Vítaná je aj ochota diskutovať o vašich postrehoch.

V prípade záujmu o testovacie čítanie napíšte na doleuvedený mail. Prijatím rukopisu sa zaväzujete, že ho bez môjho povolenia nebudete šíriť ďalej.

Nižšie nájdete popis momentálne ponúkaných diel, aby ste vedeli odhadnúť, či sú vašou šálkou kávy.

Ochladzovač

  • Žáner a forma: Urban fantasy poviedka
  • Počet normostrán: 29
  • Oficiálna anotácia: Lanin svet je chladný, bez blízkych citov a intimity. No zďaleka nie taký chladný ako vzduch okolo nej, keď používa svoju nadprirodzenú schopnosť. Realita človeka so superschopnosťou je však od tej komixovej zásadne odlišná…
  • Moja charakteristika: Pre mňa netypický žáner aj netypická téma. Klišé námet, ktorý som sa snažila spracovať neklišé spôsobom. Absurdnosť, akou je superschopnosť, sa pokúšam zobraziť fyzikálne a medicínsky čo najrealistickejšie. Bola by som veľmi rada, ak by sa niekto zameral na zhodnotenie, ako sa mi to podarilo. Ale, prirodzene, ako sa podarilo aj to ostatné, vrátane čítavosti a atmosféry.

Tristodesať kelvinov

  • Žáner a forma: Sci-fi román
  • Počet normostrán: 587
  • Oficiálna anotácia: V alternatívnom pokračovaní románu Nula kelvinov sa David Settle rozhodne, že sa svojej životnej lásky predsa len nevzdá a utečie s ňou. Pre toto ale samozrejme štvorica mužov z budúcnosti nemá žiadne pochopenie. Začne dvojicu prenasledovať s presvedčením, že nejakí adolescenti predsa nemôžu prejsť cez rozum skúseným odborníkom vybaveným technológiami z budúcnosti. Lenže David je génius, ktorému len chýbala motivácia – a keďže ju získal, začne prejavovať takú genialitu a vynaliezavosť, že z toho všetci padajú do kolien. Štvoricu spolu s Davidom navyše prenasleduje samotný vesmír, ktorý sa ich všetkých pokúša odstrániť ako nežiaducich narušiteľov časopriestoru. Možnosti oboch strán sa postupne zužujú… Dokáže láska napokon poraziť fyziku?
  • Moja charakteristika: Na čítanie tohto diela musíte mať (optimálne v nedávnej minulosti) prečítaný prvý diel Nula kelvinov, na ktorý úzko naväzuje. Z môjho pohľadu ide o môj doteraz najvyspelejší román, najmodernejšie písané sci-fi. Snažila som sa zachovať atmosféru a myšlienky prvého dielu a všetky jeho silné prvky ešte viac posilniť. Mottom tohto románu je „Viac lásky, viac molekulárky“. Zodpovedá otázky, ktoré prvý diel nechal neuzavreté, vrátane vysvetlenia nekonzistencie s Claudiou Berrymanovou, ktorú si všimli viacerí čitatelia prvého dielu. Podľa mojej mienky je druhý diel ešte lepší než prvý, no opakujem, že funguje len v tesnej nadväznosti s ním. Štýl je nový a viac vycibrený než u starších diel. Zatiaľ testovaný deviatimi čitateľmi.


Ostatné zo zoznamu mojich diel sú alebo v blízkej budúcnosti budú buď publikované knižne, publikované na internete (prevažne na týchto stránkach), alebo v nich ešte neprebehlo zapracovanie predošlých čitateľských pripomienok.

Mohlo by vás zaujímaťMoja literárna tvorba


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.

Komentárov: 9     Upozornenia: 0

Autor D. Kabat So mar 23rd 2019 at 6:45 am  

Mila Jana,
Ak/az budem mat‘ cas, mohol by som „testovat“ asi iba roman „Cierna diera“. Tych 315 stran je dost‘, takze asi postupne… iba ak Vam to neponahla. Naozaj ste to napisali asi v roku 2002 ako patnast’rocna ? Tu v Thajsku mame prislovie: „Neodkladaj na zajtra, co mozes odlozit‘ na pozajtra.“ :-) Zdravi z Azie, Dalibor

Autor Adhara Ne mar 24th 2019 at 9:29 pm  

Ak raz – to značí, že nie teraz? :-) A nie, naozaj to neponáhľa. Teraz by som nemala čas a silu sa tým pripomienkam venovať.

Či som to napísala v pätnástich? To nie, ale mala som to vtedy premyslené scénu o scéne, vetu po vete. Tie vety som síce zväčša zabudla, kým o pár rokov neskôr došlo na napísanie, ale na deji som od pätnástich nezmenila nikdy nič.

Autor Palo G. Ut apr 2nd 2019 at 8:42 am  

Ahoj Janka,
mohla by si mi, prosim, poslat svoje knihy na beta-citanie. Vsetky okrem tej psychologickej drahy – nie je to zaner aky citam.
Vsimol som si, ze o chvilu ma vyjst tvoja kniha „Druha planeta“. Uz sa na nu tesim:)
Vela uspechov v dalsej tvorbe.

Palo

P.S. Inak, pozname sa so ZMASov…

Autor Adhara Ut apr 2nd 2019 at 2:39 pm  

Na jednej strane ma teší tvoj záujem, na druhej strane sa obávam, či to na teba nebude trošičku priveľa. :-) Súhvezdia, ako píšem, sa neposielajú v plnom rozsahu, posielam na skúšku zatiaľ len prvé tri. Spolu s nimi Čiernu dieru. Spirit ešte nie je autorsky zrevidovaný, práve sa na tom intenzívne pracuje. A čo sa týka 310 K, prvý diel si čítal? To je nevyhnutnou podmienkou. Ak áno, pošlem aj tento druhý.

A Druhá planéta už vyšla. :-)

Autor Bystre So máj 4th 2019 at 12:48 pm  

Ahoj, Jana, rada si znovu prečítam Denník samovraha a pošlem Ti naň spätnú väzbu.

Autor Jaroslav Kollár Ne jún 21st 2020 at 3:22 pm  

Ahoj alebo dobrý deň :)

zaujala ma novela Denník samovraha. Rád si ju prečítam a poskytnem môj pohľad čitateľa, prípadne môžem aj podrobnejšie rozobrať (amatérsky) jednotlivé kapitoly, ak bude záujem :)

Autor Ivana St sep 30th 2020 at 9:01 pm  

Zdravím, zaujali ma všetky vaše diela a keby ste potrebovali ešte spätnú väzbu, na niektoré z nich, ochote pomôžem.

Autor Adhara Št okt 1st 2020 at 9:53 am  

Vďaka za ochotu. Momentálne však môžem ponúknuť len Denník samovraha a Spirit a Opportunity, pretože k ostatným textom už nejaké pripomienky mám, ale nestíham ich zapracovať, aby som mohla ďalším čitateľom poslať aktuálnejšiu verziu.

Autor Tereza Pi okt 9th 2020 at 8:19 am  

Ahoj, rada by som prečítala a dala komentár k novele denník samovraha. Ak je to stále aktuálne, daj vedieť prosím :)


 

© 2014 – 2019 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz.