header image

 
 

Tristodesať kelvinov

Obálka môjho domáckeho výtlačku knihy

Scéna z Tristodesať kelvinov a pod ňou replikácia DNA


Tristodesať kelvinov
s podtitulom Nie si nesmrteľný, nie si nezraniteľný, je mojím najnovším, siedmym románovým rukopisom. Plánuje sa, že bude mojou šiestou vydanou knihou. Je voľným pokračovaním románu Nula kelvinov s podtitulom Ja neexistujem, ty neexistuješ. Bez znalosti Nula kelvinov nie je porozumenie Tristodesiatim kelvinom možné. Nasledujúce informácie preto budú vychádzať z predpokladu znalosti deja Nula kelvinov.

Tento príbeh potvrdzuje, dopĺňa a zdôrazňuje myšlienky Nula kelvinov. Spája dva vedecké aspekty príbehu vyskytujúce sa v prvom dieli izolovane – fyziku a genetiku. Dopĺňa, prehlbuje a vysvetľuje niektoré len zľahka načrtnuté alebo nevysvetlené záležitosti v Nula kelvinoch. Zároveň má akčnejší dej prepletaný ešte hlbšími milostnými citmi a silnejším záverom ako prvý diel. Názov odkazuje na priemernú teplotu ľudského tela, ktorá má pre dej význam.

Rukopis vznikal v rokoch 2010 – 2016 celkom odlišným spôsobom, ako všetky moje predchádzajúce románové rukopisy – zlepením 120 úryvkov napísaných v rozličnom poradí. Má rovnakú dĺžku aj štruktúru ako prvý diel (30 kapitol + epilóg). Mal by vyjsť v druhej polovici roku 2023. Momentálne (máj 2023) prebieha zapracovávanie jeho redaktorských korektúr.

Obsah

V alternatívnom pokračovaní románu Nula kelvinov sa David Settle rozhodne, že sa svojej životnej lásky predsa len nevzdá a utečie s ňou. Pre toto ale, samozrejme, štvorica mužov z budúcnosti nemá žiadne pochopenie. Začne dvojicu prenasledovať s presvedčením, že nejakí adolescenti predsa nemôžu prejsť cez rozum skúseným odborníkom vybaveným technológiami z budúcnosti. Lenže David je génius, ktorému len chýbala motivácia – a keďže ju získal, začne prejavovať takú genialitu a vynaliezavosť, že z toho všetci padajú do kolien. Štvoricu spolu s Davidom navyše prenasleduje samotný vesmír, ktorý sa ich všetkých pokúša odstrániť ako nežiaducich narušiteľov časopriestoru. Možnosti oboch strán sa postupne zužujú…

Dočítate sa napríklad

  • ako je možné, že David sa stretol s Claudiou Berrymanovou, keď by mali byť v izolovaných časových líniách
  • podľa čoho nová časová línia vie, na aký tvar má zregenerovať, keď pôvodná časová línia sa predsa rozpadne
  • či je možné zastaviť regeneračné sily časopriestoru aj iným spôsobom, ako premiestniť sa do doby, v ktorej máte po správnosti žiť
  • prečo je časová slučka 1970 – 2057 logický nezmysel
  • prečo si David Settle vybral pri prvom pokuse cestovania v čase za cieľ rok 1970, keďže to nemohla byť časová slučka
  • prečo to napokon časová slučka bola, aj keď je to logický nezmysel
  • či je pred cestovaním v čase dobré piť veľa tekutín
  • ako presne funguje stroj času
  • ako je možné, že to má takéto pokračovanie, keď prvý diel predsa skončil úplne inak

A hlavne

  • či láska predsa len dokáže poraziť fyziku

UkážkyZóna Nula kelvinov


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2023 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz.