header image

 
 

Moje obrazovo-zvukové online aktivity

Autorské čítania

Úryvky z románov a poviedok v mojom podaní

Podcasty pre planetárium

Krátke nahovorené náučné texty určené primárne pre deti vo veku 10-12 rokov, ale niečo si v nich azda nájdu aj ich rodičia. V mojom podaní.

Úvod do pozorovania oblohy. Čo na nočnej oblohe vidíme? Ako zistíme, či je to hviezda a či niečo iné? Čo je to súhvezdie, koľko ich je a ktoré môžeme kedy vidieť? Aká je najjasnejšia hviezda nočného neba?

Čo je to gravitácia? Kam až siaha? Prečo na pláži pri mori vážime viac ako na vrchole vysokej hory? Prečo planéty nespadnú na Slnko? Prečo kozmonauti vo vesmíre poletujú? Čo by sa stalo, keby na nás gravitácia nepôsobila?

Diskusie

Prednášky

Astronomické filmy

Ukážka z filmu kolektívu autorov, ktorého scenár a réžiu som zabezpečila ja.

Autorstvo scenára, výber obrázkov.

Predstavenie najzaujímavejších objektov jesennej oblohy. Som autorkou scenára, ktorý v písomnej podobe spolu so zodpovedajúcimi vlastnoručne kreslenými hviezdnymi mapami nájdete tu.

A časom bude viac…

Mohlo by vás zaujímaťJa na webe


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.