header image

 
 

Motívy mojich literárnych diel

Kniha cierna diera.phpI keď zastávam názor, že tvorba jedného autora je kvalitná až vtedy, ak je dostatočne pestrá, aj v mojich prácach možno nájsť – zväčša nezávisle na sebe – rozličné opakujúce sa motívy, myšlienky, ktoré si zaslúžia zdôraznenie, a témy, ktoré ma priťahujú. Tu je ich výpis spolu s dielami, v ktorých ich môžete objaviť. Azda pomôžu nádejným čitateľom vo výbere textu podľa ich gusta.

Príbehy sú vymenované od najstaršieho zaznamenaného po najnovší.

Človek versus spoločnosť

Zdroj: Pixabay

Človek versus človek

Zdroj: Unsplash

Človek versus príroda

Poznámka

V poviedke „Spirit a Opportunity“ nevystupujú nijakí ľudia, ale stroje. Napriek tomu som ale jej myšlienky zaradila do kategórií Človek versus človek a Človek versus príroda, pretože problémy, ktoré v nej hrdinovia riešia, sú veľmi podobné ľudským problémom.

Mohlo by vás zaujímaťMoja literárna tvorba


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.