header image

 
 

Wikipédia: Autorstvo

Wikipédia je spoločným projektom množstva autorov. Na serveri adhara.sk však nájdete len tie články Wikipédie, v ktorých viac ako 50 % textu pochádza od mojej osoby.

Pod spoluautormi sú mienení pôvodní ľudskí autori článku na Wikipédii, ktorých zásahy sú prenesené na túto stránku. Nie sú tu preto uvedení redaktori, ktorí upravovali iba napr. interwiki, wikilinky, kategórie, odkazy na iné projekty a rozlišovacie stránky, tabuľky (tabuľka bola po prenose článku nanovo vytvorená) a redaktori, ktorých zásahy boli bezo zvyšku vymazané. Takisto nie sú vymenované roboty. Úplný výpis zasahovateľov a zásahov nájdete v histórii daného článku na Wikipédii. Spoluautori sú vymenovaní v poradí, v akom do článku prvýkrát prispeli.

Autorstvo obrázkov je možné zistiť po rozkliknutí obrázkov v originálnom článku. Odkaz naň vedie hneď na začiatku môjho článku.

Percentuálne autorstvo

Vďaka wikipédistickému nástroju možno vyhodnotiť, koľko percent textu pridal ktorý z redaktorov Wikipédie. Údaje z tohto nástroja používam pri novovložených článkoch, ktoré majú bohatú históriu, takže vyhľadávanie konkrétnych zásahov autorov je veľmi pracné. Použiť je ho však možné len na články, ktorých momentálne aktuálnu podobu do Wikipédie nahrávam. Uvedené sú opäť iba zásahy ľudí.Wikipédia


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.