header image

 
 

Reakcie čitateľov na Nula kelvinov

 • Pribeh bol perfektny… Ked si citam knihu, premieta sa mi pred ocami film. A tento bol dobry.  (Martin)
 • Čítanie knihy Nula kelvinov bolo u mňa na jedno nadýchnutie. Úplne ma dostala. Konečne kniha o stroji času, kde nemám pripomienky k deju, všetko je tak, že som tomu normálne uverila, že to inak ani byť nemôže! Skvelé! Nová originálna myšlienka, ako vlastne stroj času funguje. Vyriešená otázka paradoxu /čo ak by som si zabila nejakého predka/. Celkovo super dej, ktorý má množstvo nečakaných zápletiek a nečakaných rozuzlení. Našla som vnej tak akurát toho SCI a akurát FI… (Alena)
 • Kniha sa mi veľmi páčila, bola napínavá, všetko so všetkým súviselo a postupne sa vysvetľovalo… V tomto románe je plno odbornej tematiky a všetko je písané veľmi presvedčivo. Obdivujem takú mladú autorku, že pozná toľko vecí…  (Alena)
 • Výborný príbeh, perfektne napísaný, veľmi osobitným – originálnym štýlom a podaný zaujímavým prejavom. Dielo je miestami až vedecky chladné a plné logiky, no vzápätí ohúri skrytým i neskrývaným citom a hravosťou. Nesmierne pútavé čítanie, najmä pre milovníkov klasickej sci-fi i nejednoduchých zápletiek.  (Dušan)
 • Zaujímavá myšlienka, do podrobností premyslená zápletka bez logických chýb… Hoci sci-fi nie je práve mojou šálkou kávy, táto kniha jednoznačne stála za prečítanie a môžem ju len odporučiť. Aj tým, ktorí si od sci-fi držia odstup.  (Anna)
 • Tak Nula kelvinov dočítané… prvé, čo mi napadlo, bolo: \“ma nes.r, toto napísala baba, čo nemá ešte 30r?!\“ :D Prekvapila ma zrelosť, štylistická i obsahová. Mám už pár sci-fy seriálov a filmov napozeraných a väčšinou ma pri cestách časom vyrušila nejaká nelogickosť, ale v tvojom románe sa nič také nestalo. Naopak, zostal len príjemný pocit a chuť pustiť si Don´t panic :) (jana mátelová)
 • Ľahko romantický príbeh v pozadí, ktorý prežíva hlavný hrdina, podľa mňa prináša osvieženie k vedeckým poznatkom a faktom, takže určite zaujme aj laického čitateľa, ako som aj ja. Tiež môžem len a len odporúčať!!!  (Denisa)
 • Ide o labužnícke čítanie pre všetkých milovníkov vedeckej fantastiky. Táto prvotina mladej autorky je zvládnutá skutočne brilantne, po všetkých stránkach: od štylistiky cez gradáciu príbehu, charaktery postáv, napätie, zápletky, vykreslenie vedeckého prostredia na vysokej úrovni, až po rozuzlenie,… Príbeh vás vtiahne do deja, povláči časopriestorom, vloží vám do mysle množstvo otáznikov a hlodavých myšlienok, len aby ste ako vo vytržení čítali až do konca. A ešte aj po pár dňoch nosíte príbeh v hlave a špekuluteje, či by sa veci naozaj nemohli a nedejú tak, ako ste sa práve dozvedeli. Blahoželám autorke k vynikajúco zvládnutej téme a spracovaniu príbehu, rovnako ako jej vedecké poznatky, zakomponované a podsunuté čitateľovi… Nepamätám sa, kedy naposledy som s takou chuťou, ba priam vytržením takto čítala nejakú knihu. V mojej súkromnej knižnici autorka zaujala miesto vedľa takých mien akými sú Crichton, Lem, Assimov.  (Enri)
 • Touto knihou som veľmi milo prekvapený. Postupne sa začína rozvíjať dej, ktorý drží čitateľa v napätí prakticky až dokonca. Postupne sa rozvíja zápletka medzi hlavnými hrdinami, ktorá poteší najmä ženských čitateľov (nejde však o nijaké presladené klišé) so zaujímavou a originálnou teóriou cestovania v čase, ktorá poteší nás ostatných. Hlavne v druhej polovici naberá dej rýchly spád a ako sa postupne veci vyjasňujú, ešte pridáva, takže kvôli famóznemu záveru, v ktorom všetko do seba zapadne, Vám hrozí, že budete pri knihe aj ponocovať.  (Eltamin)
 • Veľmi milo ma prekvapila autorka knihy. Nebála sa ani takej náročnej témy, kde sa mohla ľahko stratiť. Veľmi dobre čítanie. Dala si záležať aj na odborných faktoch, skvelý dej a akcia. Bravo, som rád, že máme na Slovensku takú autorku.  (Daniel)
 • K tomuto románu som sa dostala úplnou náhodou, ale je to to najlepšie, čo som za posledné roky čítala a teraz ju odporúčam, kade chodím. :) Zaujímavá, na slovenskú autorku nie bežná téma, výborný a veľmi dobre čítavý dej, dokonale prepracované detaily, trochu vedy, trochu lásky a neočakávané rozuzlenie, v ktorom všetko do seba logicky zapadá. Najprekvapivejšie pre mňa bolo, keď som sa až po prečítaní knižky dozvedela, aké mladé žieňa je autorkou a v akom mladom veku také dokonalosti povymýšľala. Klobúk dolu.  (Daniela)
 • Nečakal som, že po rokoch čítania vedeckej fantastiky ma ešte niečím dokáže prekvapiť knižka ktorej hlavnou témou je už toľko krát rozoberané cestovanie v čase… vysoké očakávania… boli prekonané kvalitou a hlavne dôslednosťou, s akou sa autorka originálnym spôsobom popasovala s detailami a súvislosťami… žiadny priestor pre časové paradoxy :) okrem toho, že je veľmi napínavá, a plná záhad, kniha načiera aj do sfér genetiky a biológie. to je však podané hravo a ľahko (myslim ze by nenudili či neprekážali ani tým, ktorí vedeckú fantastiku väčšinou nečítajú). ale technológie sú len kulisy, a dobrý príbeh by bez plasticky vykreslených ľudskych charakterov nefungoval. autorke sa podarilo skvele stvárniť aj tento rozmer. jedna z najlepších vecí, ake som v poslednej dobe čítal (v rámci nielen domácej ale najmä svetovej tvorby).  (Majo)
 • Dej sa postupne rozvíja a vťahoval ma stále viac a viac, až som na konci zistila, že ma kniha bavila viac ako som bola ochotná priznať.  (Rebeka)
 • Na prvý pohľad nič nehovoriaci názov knihy za sebou skrýva relatívne zložitý a prepracovaný dej, ktorý prispieva k nepredvídateľnosti nasledujúcich udalostí a tým k udržaniu čitateľa v stálom napätí. Napínavé scény sú na odľahčenie prekladané vtipnými situáciami a ľúbostnými okamihmi. Čitateľ je do deja vťahovaný postupne, pričom je použité množstvo zaujímavých retrospektív. K záveru diela narastá množstvo odhalených skutočností exponenciálnym rádom nasledované šokujúcim záverom relatívne zložitým na pochopenie.  (Jozef)
 • Dej je úžasne premyslený a nemá v sebe žiadne iritujúce ani nelogické momenty… Zvraty boli naozaj prekvapivé a absolútne nie otrepané, čo je veľké plus, hlavne pre mňa, keďže som prečítala veľa kníh a len máločo ma vie prekvapiť ;)… Odporúčam ju každému, kto má rád tento žáner.  (Valéria)
 • Autorke sa brilantne podarilo sklbit chladny svet logiky so svetom medziludskych vztahov. Uzasny a premysleny dej (do poslednych detailov) vam nedovoli prestat citat a bude vo vas pohanat tuzbu zistit ako to cele nakoniec dopadne. Jednoznacne odporucam!!!!  (mato)
 • Výborná kniha, pútavý, premyslený dej, skvelý námet…mohla by som v superlatívoch pokračovať ďalej, ale netreba, kto si prečíta, presvedčí sa sám. No a klobúk dole, autorka nemá ešte ani 30!!! (majkag)
 • Niektoré vzťahy si vyžadujú veľké obete – priniesť ich v mene lásky je tiež jedným z prejavov romantiky… Originálna myšlienka cestovania v čase, tím vedcov z budúcnosti, záchrana života slávneho vynálezcu – toho času osamelého a neskôr zamilovaného mladíka – to všetko premiešané vedeckými teóriami a úsilím, ktoré sa triešti o lásku, aby ju napokon zničilo. Rozuzlenie príbehu je vskutku zaujímavé. (Lenona)
 • Výborný nápad, dobře zpracovaný děj a tolik tolik informací z fyziky a genetiky. Neotřelý konec – žádný happy end. (kneslova)
 • Nikdy som nečítala scifi knihu podobného rázu a môžem bez hanby povedať že takú kvalitnú asi ani nebudem. Celý dej komplet do detailov premyslený nič sa nedialo bezdôvodne, bolo to perfektné. Som skutočne ohromená a nemohla som sa od knihy odtrhnúť, až sa mi tá krehká brožovaná väzba roztrhla a vypadlo mi pár strán. Kniha stojí za prečítanie a zaslúži si viac pozornosti. Som šťastná že som ju našla a obdivujem autorkinu predstavivosť, je to proste geniálne. Biológiu zbožnujem takže poznatky z genetiky mi vôbec nevadili práve naopak bolo to veľmi zaujímave. …odkazujem autorke KLOBÚK DOLE!!!!! (Alžbeta Vedralová)
 • Výborné! Prepracované, rozvetvené, jednoducho príbeh, do ktorého som sa úplne ponorila. Bola som neustále v strehu, lebo hlavne vysvetľovacie pasáže (moje obľúbené) si vyžadujú sústredenú pozornosť.Ak vám totiž niečo unikne, ľahko sa môže stať, že sa už nezorientujete. Páčilo sa mi prelínanie dejových línií, nečakané zvraty a odborná stránka príbehu. David Settle je sympatický chalan/muž, ktorého som obdivovala a ľutovala. Štýl písania by som označila za precízny – všetko má svoje miesto, opisy nikdy nie sú zbytočné, ale funkčne dopĺňajú dej, postavy sa vyvíjajú a vysvetlenia odborných slov a procesov sú podľa mňa podané dosť jasne. (Katarina Rimociova)
 • Recenzie síce naznačili, že sa nejedná o žiaden brak, ale až taký „nášup“ som od prvotiny mladej autorky naozaj neočakával. Niektorí jej vyčítajú pomalší rozbeh, mne ale napríklad vôbec neprekážal. Naopak, páčilo sa mi postupné a nenásilné dávkovanie informácií vysvetľujúce pozadie príbehu. Kniha nie je úplne oddychovým čítaním, je v nej pomerne veľa biológie a fyziky, ale snaha o vedecké zdôvodnenia dodáva príbehu punc dôveryhodnosti. Pozorný čitateľ natrafí na zopár príbehových nezrovnalostí, ale nie je to nič zásadné a väčšina z nich sa dá s prižmúrením oka vysvetliť vnútornou logikou románu. Je to možno zvláštne, ale to, čo robí túto knihu v mojich očiach výnimočnou nie je kvalitná porcia sci-fi, ale romantická rovina príbehu. Láska Molly k Davidovi je podaná tak presvedčivo, až som mal pocit, že si niečím podobným musela prejsť v reálnom živote aj samotná autorka. Sci-fi je môj obľúbený žáner, mám toho načítaného už naozaj veľa, ale na tak krásne a presvedčivo opísaný vzťah dvoch mladých ľudí som ešte nenatrafil. (Martin Bulko)
 • Po prečítaní som si pripadal že sa mi to všetko len snívalo, a to je poklona autorkynej fantázií… Čo k ním povedať? Hlavné postavy sú sympatické a vedľajšie sa mi zo začiatku zdali pitoreskné, no postupne s dejom zvážnejú. Páčili sa mi tiež retrospektívne pasáže, tie boli urobené pohľadom viacerých postáv, a pomáhajú rozuzliť množstvo otáznikov ktoré čitateľa udržujú v strehu. Neviem kto to povedal (možno S.King), že najlepšie literárne počiny sú tie, keď spisovateľ rozhodí postavy do deja tak že začnú žiť vlastným životom. A to sa tu presne podarilo… (gan112)
 • Musim povedat ze tato kniha vas uplne pohlti, nemyslite na nic ste proste v inom svete! Dej naozaj rozvetveny, plny zvratov, stale sa nieco deje, na pozadi toho vsetkeho laska medzi Molly a Davidom, proste perfektne…Keby taketo dielo vzniklo v zahranici autorka by uz bola ovencena cenami, na ucte majland a pribeh sfilmovany, rozhodne by mala tato kniha vyjst v anglictina pod nejalym peknym umeleckym menom, uspech zaruceny ;) (Michaela Brunovská)
 • Naprostá bomba. Nepochopím, proč autorka nepatří mezi bestsellerové. Tato kniha je všechno, co člověk od vynikající sci-fi očekává – chytrá, domyšlená, emotivní, filozofická, vtipná. Zapomněla jsem na něco? Charaktery postav – živé, uvěřitelné, člověk jim fandil nebo je nenáviděl, a to naplno. Paradox jsem nezaregistrovala ani jeden, všechno bylo domyšlené a dořešené. Ten konec, no, dávám mu palec nahoru, protože v tak strašlivém průseru, který svým hrdinům Jana uchystala, to vlastně dopadlo ještě skvěle.
  Naprosto doporučuji. (SBH)

Mohlo by vás zaujímaťNula kelvinov Zóna Nula kelvinov


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.