header image

 
 

Ja a zdobenie

Písané pre môj užívateľský účet na sashe.sk

 

Potulky na jar…

…a na jeseň

Ľudia, ktoré poznajú iba moje zamestnania, bývajú prekvapení, že si tak cením krásne vecičky. No v mojich očiach sa racionálne myslenie so zmyslom pre estetiku nevylučuje. Odjakživa mi veľmi záležalo na výzore môjho okolia, hoci na vlastnom výzore vôbec. Nuž, to je zase ten kúsok racionality – chcem, aby sa mi páčilo to, čo mám pred očami, a seba pred očami nemám.

Milujem všetky ročné obdobia, hoci jeseň a zimu o niečo viac než jar a leto. A zbožňujem, ak sú domy vyzdobené tak, aby ladili so sezónnou výzdobou prírody. Zdobím tradične aj netradične – napríklad som k vianočnému stromčeku zaviedla aj pojem jesenný stromček. Je to vyschnutý konár nájdený v prírode, na ktorý drôtikmi jeseň čo jeseň pripevňujem stovky ručne maľovaných jesenných listov. Sezónne konáre, nálepky na okno, plné vázy, svietniky a napokon ručne vyrábané vence, to všetko v priebehu roka pravidelne obmieňam.

V príprave dekorácií sa držím dvoch zlatých pravidiel: Nekupuj, čo môžeš vyrobiť, a nekupuj, čo nájdeš v prírode zdarma. Často chodievam na prechádzky, túry, a vraciam sa z nich s plným batôžkom šišiek, konárikov, machu a iných surovín. Využívam aj zvyšnú čečinu po úprave záhradiek.

Moje dekorácie majú vlastný štýl, v ktorom dominuje prírodný materiál. Dokúpené ozdoby, ako aj lesky či spreje, sú iba doplnkom. Tiež sa nerada opakujem – tvorba je pre mňa predovšetkým radosť z nového. Drvivá väčšina mojich výrobkov je preto originálom a k ich duplicite pristupujem len v zriedkavých prípadoch.

Po mnohých rokoch zbierania skúseností a výrobe a predaji dekorácií v najbližšom okolí idem „s kožou na trh“ aj do širšieho sveta.

Mohlo by vás zaujímaťPredaj dekorácií


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.