header image

 
 

Reakcie čitateľov na Úvod do teórie chaosu

 • Zaujimava zapletka, pribeh a rozuzlenie. Knihu som musel docitat co najrychlejsie. Autorka je zorientovana a suvislosti maju hlavu a patu, ziadne zbytocne vyrusujuce excesy. Odporucam :-) (PF)
 • Každý fobik sa bude skrúcať strachom a otáčať stranu za stranou zvedavý, či sa naplnia všetky jeho obavy vyplývajúce z textu… A ony sa naplnia:) Autorka sa venuje detailom čohokoľvek, čoho sa hrdina dotkne. (Katarína Soyka)
 • Prekvapujúco kvalitné slovenské sci-fi nabité vedeckými faktami v komplexne napísanom príbehu. Plauchová zvláda podávať množstvo vedeckých faktov z rôznych disciplín v rýchle plynúcej akcii a výnimočne dobre napísaných dialógoch. Teória chaosu nie je len témou knihy, ale miestami aj pracovnou metódou autorky. Často využíva moment prekvapenia a zmätenia čitateľa na väčšie priblíženie postáv a minimálne pri hlavnom hrdinovi sa jej to darí viac než slušne. Ponor do hlbín multiverza teda vo mne nevyvolal žiadne nežiaduce účinky a bez následkov sa obišlo aj vynorenie. Príbeh zvládnutý s prehľadom od začiatku do konca. (Juro Bakoš)

Zdroj: Pixabay

 • prečítané za dva dni…Toto som od slovenskej sci-fi nečakal! (Jožko)
 • Páči sa mi to. Trochu mi to pripomína Scherzinga, trochu Crichtona, trochu Hollywood… Obdivujem množstvo vedomostí, ktoré sú za príbehom. Keď sci-fi, tak… zaobalené do atraktívneho príbehu, ale na reálnom podklade, zrozumiteľné aj pre tých, ktorí sa na gympli ulievali z fyziky. (Zuzana)
 • Nenechajte sa odstrašiť názvom, svet je logický, nestratíte sa v chaotickej spleti nesúvisiacich udalostí. Dej má dobrý spád, s pomalším, nie však nudným rozbehom, postupne graduje smerujúc k zaujímavému rozuzleniu. Pôvodnej slovenskej sci-fi je žiaľ ako šafranu, táto si ale zaslúži pozornosť každého fanúšika. (Mc)
 • Mám rada príbehy z takého \“chlapského\“ prostredia a postava Peta ma oslovila hneď v prvých okamihoch. Viem si to predstaviť ako tichý začiatok filmu, bolo by to iste zaujímavé. (lumi92)
 • Krásny príbeh, je málo žien, ktoré začínajú písať o ponorke a nie o láske :D (Eric Predaja)
 • Čím, ďalej, tým zaujímavejšie, tajomnejšie a čitateľnejšie, aspoň pre mňa. Páčia sa mi tvoje opisy, farebnosť slov, ktoré používaš… veľmi páči ako maľuješ slová, vety a myšlienky. Keby som si bol istý, že netrepnem z odborného výtvarného hľadiska volovinu tak by som povedal, že impresionisticky. (Anton)
 • Epická nálož Sci-fi.Multiverse , Schrödinger ,kvantová teória…. Príbeh vás udrží v napätí , v úžase a niekedy vás nechá zmätených :) (Filip Pavlovič)
 • …Stále však ide o napínavý triler, kde sa dozvieme mnoho zaujímavého o vesmírnom i podmorskom výskume, zaujímavá je aj hra s jednotlivými rovinami/verziami príbehu. Osobne nepovažujem Michaela Crichtona za veľmi šikovného spisovateľa, o to viac ma potešilo, že sa „crichtonovského“ námetu zhostil niekto ako Jana Plauchová… (mato_klerik)
 • Ak prijmete dosť odborný a komplikovaný štýl, akým autorka píše, dej vás napokon pohltí a chcete vedieť, ako to skončí. (Lenona)
 • Na příběh hlavního hrdiny Pete Murraye, odborníka na přežití v mořských hlubinách, kdy na rozdíl od jindy nezachraňuje posádku ponorky, ale kosmické lodě, jejíž ztroskotání v Indickém oceánu provází řada tajemných nejasností, jsem byla vážně zvědavá. Stavba příběhu, pracující s paralelními světy, kde se odehrává víceméně totéž s drobnými odchylkami, je totiž obrovsky náročné sousto se spoustou příležitostí k zaškobrtnutí. V tomhle směru Jana Plauchová obstála velmi dobře. Ve všech verzích univerza, kterými nás provláčí, dávkuje informace přesně odměřené, aby nemusela opakovat, co už bylo řečeno jinde, a současně čtenář nic důležitého nepostrádal. Kniha má nicméně velmi rozkolísané tempo… I přes zmíněné výhrady musím knihu hodnotit rozhodně kladně. Líbí se mi dobře zvládnutý vědecko-technický background (ne, že bych byla fyzikální expert, ale prostě mi tam nic nedrhlo) a rozhodně musím obrovsky ocenit napřed jen zneklidňující, později vysloveně tísnivou thrillerovou atmosféru, místy přecházející do hororu. Pokud jste ctitelé klasické sci-fi, založené prostě na vědě a technice, nemáte problém s hloubkami a panickou hrůzu z tlaku v nich panujícího (anebo naopak máte a chcete se trochu potrápit) a chcete si přečíst něco, co byste od „domácí“ autorky tak úplně nečekali, pusťte se bez obav do toho. (Jana Jůzlová)

Mohlo by vás zaujímaťZóna Úvod do teórie chaosu


Napísať odpoveď

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


 

© 2014 – 2019 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz.