header image

 
 

Anime Show a Slavcon 2023

Dva cony mesiac po sebe. Aj takto vyzerala moja jar v roku 2023.

Prvý z nich, Anime show, bol dátumovo bližšie k 20. výročiu havárie raketoplánu Columbia. Preto som si ho zaradila do svojho prednáškového turné o tejto katastrofe. A keď už sa tam predvádzali tie cosplaye, obliekla som si svoje vzácne úlovky z krajiny pôvodu raketoplánov – kostým skafandra a nášivku misie STS-107. Dokonca som si zložila okuliare a natočila vlasy, aby som vyzerala ako jedna členka nešťastnej posádky – astronautka Laurel Clarková.

Nepríjemne ma však zarazilo, že prednáška sa bude konať vonku. Pritom power-pointová prezentácia je pre ňu veľmi dôležitá, ale na slnkom osvetlenej obrazovke nebolo zo slajdov vidieť prakticky nič. Ešteže som mala aspoň ten skafander.

Napokon to nedopadlo zle – tým, že ma bolo počuť doširoka-doďaleka, nielen v obmedzenom priestore nejakej sály, počet mojich poslucháčov stúpal. Alebo to bolo možno tým, ako to s Columbiou v mojej prednáške postupne išlo do tuhého…

Po prednáške som navštívila stánok svojich vydavateľov. Toto sú Andrea a Ivan Harmanovci.

Slavcon o mesiac neskôr mal našťastie pre moju prednášku prichystané priestory v interiéri.

Najprv mi Lucia Bocková odovzdala cenu Mlok, ktorú som získala už v novembri 2021.

Potom som rozprávala, ako postupovať, keď hľadáme hviezdu, pri ktorej sa nachádza planéta nášho mimozemského návštevníka, o ktorom píšeme. A tiež o častých chybách, ktoré autori pri uvádzaní domovskej hviezdy pre svojho emzáka robia.

Sála bola takmer plná.

A po hodinovej prednáške sa ešte rozprúdila diskusia o mojej tvorbe.

Mohlo by vás zaujímaťLiterárne akcie Fotoalbum


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.

Komentárov: 2     Upozornenia: 0

Autor Palo Po máj 15th 2023 at 8:06 am  

V tom skafandri vyzeras celkom stylovo;)

Autor Adhara Po máj 15th 2023 at 3:32 pm  

Ďakujem. :-)


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.