header image

 
 

Vence na hroby s dvoma až štyrmi kvetmi

V zelenej hmote je spravený tujový základ. Nad ním nájdeme trojicu listov, trojicu zväzkov plodov jarabiny a trojicu dúglaskových šišiek. Dekoráciu dotvárajú štyri veľké umelé kvety.

Podobne ako v predošlom prípade tu máme základ z tují. Na ňom asymetrická dekorácia zo suchých listov kučeravých tráv, šišky smreka lesného, vylisovaného javorového listu a šípok. Na nej je asymetrická dekorácia štyroch umelých kvetov.

Základ je z polovice z tuje, z polovice z borovice čiernej. Dopĺňa ho cezmína a brečtan. Okrem troch umelých kvetov zdobia veniec smrekové šišky, suché súplodia mesačnice a zlaté stužky.

Tujový základ doplnený vetvami okrasného kríka, šiškami borovíc vejmutoviek a štvoricou ružových kvetov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVenček z dvoch kruhov borovicových šišiek pritavených dohromady. Dopĺňajú ho tri kvietky, vylisované listy sumachu, tráva, lišajník a živé vetvičky jedle bielej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZáklad z vylisovaných listov sumachu a javora dopĺňajú živé vetvičky cezmíny. Zdobí ho lišajník pakonárik, vetvička borovice, sekvojové šišky, mochyne a s nimi farebne zladené umelé kvety.

Netradičný základ z veľkých suchých, opadaných listov duba. Dozdobený kučeravou trávou, jarabinou a šiškami borovice lesnej. Zelený prvok dodáva brečtan. Má tri umelé, s listami farebne zladené kvety.

Slamený veniec s machom pridržaným zelenou nitkou je obkrútený dlhými výhonkami brečtanu. Pridané sú aj ďalšie listy a plody brečtanu, na ktorých sedia štyri umelé ľalie. Medzi nimi nájdeme šišky borovice lesnej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANetradičný venček zo šišiek sekvojí pritavených k sebe. Ďalšími prírodnými prvkami sú lišajník pakonárik, cezmínový list a bršlen. Na zelenej sieťovej stuhe sedia dve umelé ružičky.

Ako základ poslúžila hustá čečina jedle normandskej. Ďalším živým materiálom sú šípky a súkvetia skorocela. Umelé prvky predstavujú mašľa a štyri rovnaké červené kvety.

Tujový základ doplnený lišajníkom pakonárikom, šiškami smreka lesného, smrekovca, dúglasky a sekvoja, štvoricou umelých ozdôb a štvoricou nesúrodých umelých kvetov.

Pekne oranžovo zladený veniec s troma rovnakými a jedným odlišným umelým kvetom na čečine normandskej jedle. Obsahuje aj smrekovú šišku, pokrútené vlákna vŕbovky a roztrúsené mochyne. Dopĺňa ho oranžová papierová stuha.

 

Tujový základ je vylepšený pritavenými oplodiami bukvíc. Na ňom je okrasná sieťka, päť šišiek, mesačnica, súkvetia tráv a v neposlednom rade štyri žlté kvety umelých astier.

 

Netradičný veniec vznikol z čečiny dúglasky tisolistej upletenej do tvaru veľkého venca bez korpusu. Na ňom sú pravidelne rozmiestnené šišky patriace tomuto stromu. Jeden koniec dozdobujú suché byle, lišajník, súkvetia bodliaka, mochyne a tri umelé kvety.

Tujová klasika s mochyňami, suchými skorocelmi a ďalšími vyschnutými súkvetiami. Dozdobený smrekovcovým konárikom, brečtanom, červenou sieťkou.

Mohlo by vás zaujímaťVence na hroby Moja výtvarná tvorba


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.