header image

 
 

Jarné vence

Niektoré sú na predaj, iné sú už predané.

Jar

Najskoršia jar je typická zimozeleňou, divými prvosienkami a sedmokráskami. Pomedzi ne a ich svieže lístky presvitá ešte vlaňajšia tráva.

Skorý jarný alias veľkonočný veniec. Do kúpeného prúteného kruhu som pozastrkovala suchú trávu a umelé kvety. Efekt dotvárajú oranžové stuhy a kúsočky zelenej stužky.

Skorý jarný alias veľkonočný veniec. Do kúpeného prúteného kruhu som pozastrkovala suchú trávu a umelé kvety. Efekt dotvárajú oranžové stuhy a kúsočky zelenej stužky.

Veniec v štýle jarná lúka. Šiškové kvietky sú naštylizované do podôb prvosienok, sedmokrások a (rádoby) hyacintov. Listy sú šupiny veľkej šišky dovezenej z Ameriky, medzi nimi sa nachádza reálny mach.

Ďalšia jarná lúčka. Prvosienky máme tentoraz šľachtené, hyacinty ružové a pribudli nám modrice

Aj kombinácia rozlične sfarbených šľachtených prvosienok má svoj pôvab.

Keď jar pokročí, nastane obdobie jabloňových kvetov, modríc a zlatého dažďa

Tento veľmi neobyčajný veniec znázorňuje záhradu s jabloňami v plnom kvete. Tri štylizované stromčeky, dva po okrajoch a jeden v strede, dopĺňa latkový plot v pozadí.

Uverili by ste, že tento kvetinový veniec je zo šišiek?

Alebo tento? Borovica čierna, borovica lesná, vejmutovka a mach.

Kvety, kvety, samé kvety…

Veniec z pravých vlčích makov by rýchlo opadal. No tie zo servítok a drôtu majú v sebe rovnako krehkú krásu a vydržia dlhšie.

Divoké šiškové ruže so šiškovými lístkami, šišková ďatelina a drobné sušené kvietky.

Znova na tému divokých ruží, tentoraz s realistickejšie vyzerajúcimi kvietkami z iného druhu šišiek

A na prahu leta… päť rozličných druhov lúčnych kvetov kvitnúcich v máji a v júni: margarétka, zvonček, kukučka, štiav a iskerník. Doplnený je sušenými súkvetiami tráv.

Mohlo by vás zaujímaťSezónne vence Moja výtvarná tvorba


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.