header image

 
 

Zimné vence

Dominantnou technikou mojej výroby jesenných a zimných vencov sú vence zo šišiek, ktoré nazývam šišiaky. Štandardne používam na šišiaky šišky borovíc lesných, dúglasiek, smrekovca, smreka omorikového, smreka pichľavého a sekvoje. Dopĺňajú ich plody vzácnych orechov Junglans nigra a Juglans cinerea. V závislosti od toho, na aké ročné obdobie je šišiak určený, je ďalším materiálom mochyňa, žalude, lieskovce, pagaštany a gaštany (jeseň), alebo orech vlašský (zima). Keďže na veniec by bolo jedlých gaštanov a orechov škoda, väčšinou dávam len plody napadnuté škodcom – poznať podľa dierky – alebo prázdne, k sebe prilepené škrupiny vlašského orecha. Šišiak potom dozdobujem v závislosti od účelu umelými ozdôbkami, machom alebo lišajníkom rodu pakonárik.

Niektoré sú na predaj, iné sú už predané.

Pravidelný šiškový

Zľahka „zasnežený“ šiškový veniec s kartónovými hviezdičkami

Vianočný prírodný venček. O polystyrénový kruh sú silonom priviazané tujové vetvičky a na ne pritavené ozdoby.

Vianočný prírodný venček. O polystyrénový kruh sú silonom priviazané tujové vetvičky a na ne pritavené ozdoby.

Zasnežené konáre, sem-tam šiška

Celkom odlišný prístup k zimnému vencu. Obloha je zatiahnutá sivými mrakmi a v dedinke pod horou začínajú padať prvé vločky…

Variácií na zimnú chalúpku je viac.

A opäť dva domčeky.

Ďalší „zasnežený“ venček je dozdobený striebornou trblietkou a vyčnievajúcimi vetvičkami.

Podobný venček ako v predošlom prípade, no menší. Okrem zavesenia je vhodný aj ako ozdoba okolo sviečky.

Mohlo by vás zaujímaťSezónne vence Moja výtvarná tvorba


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2019 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz.