header image

 
 

Vianočná výzdoba

Závesné vence

Vianočné vence veľmi nevyrábam, pretože sa v tomto smere vyzúrim na výrobe advenťákov. Tento z roku 2015 bol zriedkavá výnimka.

Anjelikovia

Pred asi desiatimi rokmi som sa začala venovať výrobe takýchto anjelikov zo šúpolia. Vlasy majú z kukuričného kvetu nastriekaného nazlato.

Šišky

Zástupca kolekcie troch smrekových šišiek v rôznych farbách, už predaný, ale jeho farebné varianty sú stále v ponuke.

Gule

Ručne maľované

Menšia ručne maľovaná v „akcii“

Adventný kalendár

Ručne vyrobený adventný kalendár, ktorý tvoria otvárateľné hviezdičky s dátumami. V každej hviezdičke je vtipná fotka. Vznikol ako darček.

Stromčeky

Milujem vianočné stromčeky. Odkedy som sa presťahovala do veľkého domu, mávam ich až tri. Toto je jeden zo „sekundárnych“ stromov.

Rok predtým bol na jeho mieste takýto víchricou odlomený strieborný krásavec

Nie každý „sekundárny“ stromček padol za mňa. Tento rustikálny do mojej princeznovskej spálne napríklad vznikol z vrcholcov dvoch vyrúbaných, vyhodených stromov.

Nemusíme zdobiť len ihličnan. Aj listnáč má čo do vianočnej výzdoby povedať. Aspoň v prípadoch, keď má zakrútené konáre.

Ostatné

Hviezdičky z hliníkových kahančekov sú stará známa vec. Ale čo tak vystrihnúť si z nich takúto veľkú vločku?

A prípadne ju doplniť nalepovacími drahokamami a zavesiť.

Postriebrený konár (sprejom i striebrenkou) husto ovešaný krištáľmi (kúpenými aj zo starej lampy) tiež evokuje mráz.

Mohlo by vás zaujímaťMoja sezónna výzdoba Moja výtvarná tvorba


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2023 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.