header image

 
 

Vianočná výzdoba

Závesné vence

Anjelikovia

Pred asi desiatimi rokmi som sa začala venovať výrobe takýchto anjelikov zo šúpolia. Vlasy majú z kukuričného kvetu nastriekaného nazlato.

Adventný kalendár

Ručne vyrobený adventný kalendár, ktorý tvoria otvárateľné hviezdičky s dátumami. V každej hviezdičke je vtipná fotka. Vznikol ako darček.

Okná

Tieto vločky, vlastne skôr vločiská, si vystrihnete veľmi jednoducho z naskladaných servítok. Ich pripevnenie na okno je tiež jednoduché a bez zašpinenia skla – obyčajnou vodou! Ňou treba štetcom jemne pretrieť servítku priloženú na okno a po zaschnutí zostane pevne držať. Naozaj to drží len vodou. Ale treba prilepiť servítku na sklo správnou stranou – tou, v ktorej jemné vypukliny v jej štruktúre smerujú von, nie (ako by sme intuitívne usúdili) k sklu.

Ostatné

Hviezdičky z hliníkových kahančekov sú stará známa vec. Ale čo tak vystrihnúť si z nich takúto veľkú vločku?

Postriebrený konár (sprejom i striebrenkou) husto ovešaný krištáľmi (kúpenými aj zo starej lampy) tiež evokuje mráz.

Šišky

Mohlo by vás zaujímaťMoja sezónna výzdoba Moja výtvarná tvorba


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2022 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz.