header image

 
 

Zelený odber: Skrášli si okolie dvakrát a pomôž tým prírode!

Trojročná sadenica dúglasky. V pozadí napravo materský strom.

Kúpiť si dekoráciu, ušetriť pri tom, vylepšiť si záhradu peknou rastlinkou, ktorá je zároveň aj nesmierne užitočná – a to všetko jedným činom? Áno, dá sa to. Predstavujem vám Zelený odber.

Zelený odber je moja jedinečná akcia – odmena za vecičky prebrané osobným odberom, či už sú to moje knihy, alebo dekorácie. Za nákup každej jednej vecičky, ktorú si u mňa vyzdvihnete osobne, dostanete sadenicu ihličnatého stromčeka zdarma! Okolie si tak skrášlite nielen mojou dekoráciou, ale aj živou zeleňou, ktorá navyše pomáha v boji proti klimatickým zmenám!

Mnohé moje výrobky, najmä minikrajinky, obsahujú krehké prvky. Pri ceste poštou by sa mohli poškodiť. Niektoré preto nedávam inak než osobným odberom. Táto akcia však platí na každú jednu vecičku, ktorú si prídete prevziať osobne, aj v prípade, že by bolo možné ju poslať poštou. Za každú jednu vecičku uvedenú osobitne tu na Sashe dostanete jeden stromček! To znamená pri nákupe troch vecičiek máte stromčeky tri. Na cene výrobku nezáleží. A aby neboli ochudobnení záujemcovia o žiadny môj tovar, aj za každú e-knižku Ako (ne)písať, ktorú vám pošlem elektronickou poštou, si môžete v prípade záujmu prísť vybrať jednu sadenicu! V tomto prípade však trošku menšiu, dvojročnú.

Konár dospelej dúglasky tisolistej – materského stromu sadeníc

Sadenice za ostatné vecičky sú trojročné semenáčiky dúglasky tisolistej. Je to drevina pôvodom z Ameriky, ktorá sa výzorom podobá našim smrekom či jedliam. Je ale odolnejšia voči suchu, čo je v aktuálnych rokoch s nedostatkom zrážok bonusom. V porovnaní s inými ihličnanmi je rýchlorastúca a dorastá do väčších výšok. Navyše má krásne, dekoratívne šišky, ktoré sama hojne využívam ako surovinu. Tu nájdete opis vlastností jej šišiek.

Stromy sú úžasné organizmy. Najúčinnejšie zo všetkých rastlín viažu zo vzduchu oxid uhličitý, čím bojujú proti globálnemu otepľovaniu. Držia ho v sebe však len dovtedy, kým sú nažive. Čím je strom väčší, tým oxid uhličitý nielen drží, ale aj fixuje stále viac a viac. Zasaďte si dúglasku na dobré miesto a dovoľte jej rozvinúť sa!

Stromy však robia oveľa viac, než len zachytávajú oxid uhličitý a menia ho na svoje telo. Dokážu aktívne ochladzovať vzduch. Pod nimi je chladnejšie nielen preto, že je tam tieň, ale aj preto, lebo fungujú ako klimatizácia. Jediný strom-solitér ochladí svoje najbližšie okolo o dva stupne Celzia, a staré, pôvodné, vyvážené lesy, dokonca až o pätnásť stupňov! O dôvod viac, aby sme si stromy a lesy chránili…. a ak ich už niet, vysádzali na ich miesta nové.

Akcia Zelený odber s neobyčajným darčekom platí do rozdania všetkých semenáčikov. V prípade záujmu mi napíšte na doleuvedený mail a dohodneme sa na mieste odberu – preferujem Kremnicu a Žiar nad Hronom.

Dôležité: Sledujte aj moje konto na Sashe.sk, tam je výber mojich vecičiek aktuálnejší, len ceny vám sú tam trochu vyššie, než za aké nakúpite priamo od mňa. V prípade záujmu o vecičku, ktorá je iba tam a nie tu, mi napíšte.

Čakajú na vás, stačí si po ne prísť!

Mohlo by vás zaujímaťPredaj dekorácií


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2024 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.