header image

 
 

Moje populárno-náučné knihy

Aké telesá vidíme na nočnej oblohe? Čo je to súhvezdie? Ktoré súhvezdia môžeme pozorovať vždy a ktoré na jar, v lete, v jeseni, v zime? Ktoré od nás nikdy neuvidíme? Aké hviezdy a objekty sa v nich nachádzajú? Ako ich na oblohe vyhľadať? Encyklopedický sprievodca zostavený pre územie Slovenska vás povodí súhvezdiami od A po Z – od ich histórie, mytológie, radianty meteorických rojov, cez významné hviezdy a dôležité objekty od najjasnejších hmlovín a hviezdokôp až po kvazary. Kniha sa zaoberá podrobnou charakteristikou všetkých pozorovateľných objektov za hranicami našej Slnečnej sústavy.

 

Alternatívna príručka tvorivého písania jedinečná vo viacerých ohľadoch: neprikazuje ale vysvetľuje, nezavádza dogmy, venuje sa aj menšinovým spôsobom tvorby a otázkam, ktoré iní lektori tvorivého písania obchádzajú. Na základe mojich dlhoročných skúseností s písaním, publikovaním na internete i v tlačenej forme rúcam niektoré vžité mýty ohľadom písania beletrie a pokúšam sa vykresliť komplikované súvislosti autorského úspechu. Ako sa prinútiť dokončiť dielo? Možno román poskladať z úryvkov? Čo je autorský kanibalizmus? Existuje vôbec niečo ako cieľová skupina? Aké sú odvrátené stránky škrtania? Ako si získať komentáre na internete? Čo vás vlastne čaká potom, ako váš rukopis vydavateľ príjme? A čo písanie populárno-náučnej literatúry? Toto a ešte omnoho viac nájdete v tejto unikátnej knižke!

Mohlo by vás zaujímaťMoja literárna tvorba


Napísať odpoveď

Tip 1: Aby ste predišli možnej strate komentára pri posielaní, napíšte si ho, prosím, do textového editora a sem ho iba prekopírujte.

Tip 2: Pred odoslaním obnovte CAPTCHA príklad stlačením na šípky napravo.

Povolené XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vymazané budú komentáre, ktoré obsahujú spam, nadávky alebo osobné útoky, porušujú zásady slušného správania, vôbec nesúvisia s témou či s komentármi pod ňou, alebo sú presnou kópiou nejakého z predošlých komentárov.

Hodnotu píšte ako číslo, nie slovom * Časový limit vypršal, obnovte prosím CAPTCHA príklad.


 

© 2014 – 2023 Jana Plauchová. S výnimkou materiálov z Wikimedia Foundation všetky práva vyhradené. Kontakt na autorku: adhara (zavináč) volny.cz. Stránky archivované Národnou knižnicou SR.